УКБС: НБУ ДОВІВ СВОЮ НЕСПРОМОЖНІСТЬ ЗАБЕЗПЕЧИТИ СТАБІЛЬНІСТЬ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ

Ситуація, що останніми днями склалась в банківській системі (зокрема, визнання неплатоспроможним банку «Хрещатик»), довела нездатність Нацбанку здійснювати професійне, прогнозоване регулювання та ефективний нагляд за банківською системою в інтересах суспільства та держави, — заявляє Асоціація «Український Кредитно-Банківський Союз».

Реформування Нацбанком банківського сектору не забезпечує належних умов стабільного розвитку та функціонування фінансової системи України та створює нерівні умови, знищує конкуренцію на ринку.

Непрогнозованість, непередбачуваність та вибірковість політики НБУ в питаннях регулювання та нагляду веде до знищення вітчизняних банків, нанесення збитків державі, втрати коштів населенням і бізнесом. Притягнути до відповідальності посадовців НБУ за деструктивні дії є сумнівним.

Зокрема, раптова зміна Нацбанком «правил гри» та форсування графіків докапіталізації банків (Постанова № 58 від 04.02.16) вже призвела до конфлікту між регулятором та акціонерами банку «Хрещатик».

Напередодні НБУ відмовив у наданні стабілізаційного кредиту для підтримки ліквідності банку «Хрещатик», який на 25% належить м. Києву, обслуговує важливі соціальні проекти та входить в 20-ку найбільших банків України. При цьому окремі банки, у т.ч. з капіталом країни-агресора або тісно пов’язані з представниками влади, користуються необмеженою підтримкою регулятора, що свідчить про вибірковий підхід у банківському нагляді.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *